Wymianka i o co w niej chodzi

Wymianka jest świetną formą obdarowywania się różnościami. McDulce najbliższe są wymianki związane z handmade i w takowych najczęściej bierze udział. Ostatnia, bardzo udana (z resztą jak zawsze:) ) miała u McDulki miejsce w miesiącu maju. Wraz z Kicą z http://inkysky-art.blogspot.com przynajmniej raz na rok organizujemy sobie prywatną wymiankę-niespodziankę. Kica robi cudowną biżuterię i zawsze przygotowuje fantastyczne prezenty.

Stąd właśnie płynie dla Was zachęta do brania udziału w wymiankach oraz ich organizowaniu.

 

Jak zorganizować wymiankę?

Wszystko zależy od tego jaki jest Wasz cel. Prowadzicie bloga, fanpage lub konto na instagramie? To świetne miejsce, aby zapytać Waszych odwiedzających czy mają ochotę na wymiankę, jaki temat byłby dla nich najciekawszy. Wymianki mogą przybierać bardzo różną formę. I tak dla przykładu: wymianki niespodzianki, wymianki tematyczne,wymianki świąteczne etc. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

 

Jeśli nigdy nie brałyście udział w żadnej wymiance poszukajcie miejsce gdzie są takowe organizowane, albo po prostu zaproponujcie wymiankę prywatną. Jeśli ktoś odmówi, to nie ma co się przejmować. Nie zawsze wszyscy mają czas i ochotę na wymianki. McDulka osobiście brała udział w kilku i efekt był zawsze, co najmniej zadowalający.

 

Pamiętajcie o ustalenie regulaminu wymianki:

  • zaznaczeniu rodzaju przesyłki, najlepiej list polecony
  • wysłanie zgody na przesłanie danych adresowych
  • szczegółowym wytłumaczeniu co się ma w przesyłce znaleźć, szczególnie ważny jest tu temat przydasi (koraliki, tasiemki, wycinanki, stemple… etc).
  • ustalenie konkretnej daty wysyłki
  • ustalenie daty opublikowania zdjęć z wymianki
  • stworzenie na blogu jednego wpisu podsumowującego wymiankę, najlepiej ze zdjęciami wszystkich niespodzianek

 

Plusy wymianek

Samo przygotowywanie prezentów jest bardzo ekscytujące. Potem czekanie na reakcję osoby obdarowanej! Super sprawa. No i oczywiście nasze wyczekiwanie na przesyłkę… i ten pośpiech przy rozpakowywaniu…

Dla McDulki najfajniesze jest móc dostać przedmioty ręcznie wykonane w technikach, o których McDulka ma bardzo blade pojęcie.

Ogromnym plusem wymianki jest także możliwość zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu odbiorców.

 

Minusy wymianek

Nie zawsze wszyscy podchodzą na poważnie do tematu. Zdarzają się przesyłki bylejakie, a nawet kłamcy-oszukańcy, którzy się na wymiankę zapisują tylko po to, żeby dostać prezent, a sami niczego nie przygotowują. Dlatego przed organizacją wymianki dobrze jest przemyśleć sprawę i sprawdzić blogi/konta na mediach społecznościowych osób chętnych. Ba! prowadzenie bloga czasem jest wymogiem w braniu udziału w wymiance. Nie ma co się wtedy złościć, jest to pewien rodzaj zabezpieczenia dla organizatora.

Inny, częsty wymóg to wysyłka na terenie Polski. Przesyłki zagraniczne bywają dość drogie. McDulka w takich sytuacjach podaje po prostu adres swej siostry.

 

McDulka ma nadzieję, że Was zachęciła do wymiankowych działań. A tak przy okazji, to jaka wymianka byłaby dla Was najciekawsza? Jakiś konkretny temat, technika?

 

0 0 votes
Article Rating
FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kica
Kica
3 lat temu

Wymianka to zawsze niesamowita radocha dla mnie!:):):)