Skąd się wzięła księżniczka w logo McDulki

Zastanawiacie się czasem dlaczego dana firma ma takie, a nie inne logo. Czy za firmowym logiem kryje się jakaś ciekawa historia. Dziś Wam opowiem historię, o tym skąd się wzięło logo McDulki.

 

Dawno temu…

…za górami (Pirenejskimi) i za lasami…W zatłoczonym i pełnym kopalnianych kominów mieście, którego nazwa brzmiała lekko z niemiecka, postawiła swe młode stopy McDulka. Wtedy McDulka nie wiedziała jeszcze, że jest McDulką. Bowiem wtedy myśli McDulki krążyły wokół uniwersytetu, a  dokładnie wokół Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Gdyż McDulka postanowiła zostać biologiem. Oh! jaka nieświadoma wtedy McDulka była! Nie miała pojęcia jakie czyhają na nią niebezpieczeństwa! Ile harówki przed nią! Ale nie wiedziała także, że pozna w  tymże miejscu cudowne osoby i odkryje prawdziwe oblicze słowa PRZYJAŹŃ…

Ten piękny czas spędzony w Katowicach zaowocował nie tylko tytułem magistra biologii, lecz przede wszystkim przyjaźniami na całe życie i księżniczkowym podejściem do życia 😉 Otóż w czasach ciężkiego zmagania się z nauką, przed kolokwiami, przed stresującymi egzaminami, zawsze padało jedno pokrzepiające zdanie, wywodzące się z brytyjskiej pieśni patriotycznej, przerobione na potrzeby kilku studentek, będących w opałach naukowych, a brzmiało ono – “Boże broń księżniczki!”

 

Po kilku latach…

…po drugiej stronie Pirenejów, blisko Morza Kantabryjskiego, nudząc się na jakimś wykładzie, McDulka zaczęła rysować… wtedy McDulka prowadziła już (a patrząc z dzisiejszej perspektywy jeszcze) księżniczkowego bloga o robótkach małych i dużych wraz ze swoja przyjaciółką Żanią…Wtedy McDulka wiedziała też, że jest McDulką, bo była już rozmiłowana w szydełkowaniu i maszynie do szycia. I cóż takiego rysowała McDulka podczas owego nudnego wykładu? Oczywiście, że księżniczki! takie McDulkowe księżniczki, które potem zamieniały się w broszki. Jeden z tych obrazeczków tak się spodobał McDulce, że postanowiła się z nim już nie rozstawać i przypięczetowywać nim wszystkie swe prace.

Tak właśnie powstało McDulkowe logo!

 


 

Post ten dedykuję moim przyjaciółką z czasów studenckich.

Króliku, Żaniu i Sabi, dziękuję Wam moje kochane księżniczki za cudowny czas, za Waszą obecność wtedy i dziś.

Za wszystkie niezapomniane chwile.


 

 

0 0 votes
Article Rating
FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kica
Kica
3 lat temu

Historia magiczna!:D