Witaj na mojej stronie!

Szalenie miło jest mi Cię gościć w mcdulkowych progach.

Jeśli jesteś pierwszy raz i chcesz zaznajomić się z tym co McDulka tworzy to zapraszam do Galerii.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, możesz to zrobić przechodząć do strony Kontakt.

Jeśli chcesz się dowiedzieć kim jest McDulka i jaka jest jej historia, czytaj dalej  🙂

Historia McDulki w kilku słowach

Mam na imię Magdalena i jestem założycielką miejsca, które właśnie odwiedzasz. Bardzo mi miło Cię gościć. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej.

Pochodzę z Sandomierza, ale całe moje dzieciństwo spędziłam na Śląsku. Na Śląsku także studiowałam, dokładnie w Katowicach i do dziś mam ogromny sentyment to tego miasta. Zaraz po studiach wyjechałam z Polski. Przeprowadziłam się do Hiszpanii i mieszkam tu na stałe już od ponad 14 lat.

Odkąd pamiętam moją wielką pasją była biologia. Taki też był kierunek moich studiów, a później doktoratu, który obroniłam na Uniwersytecie w Oviedo. Jeśli temat biologii jest bliski twemu sercu to zapraszam do mojego Inkubatora Kijanek. Studia doktoranckie okazały się dla mnie szalenie stresujące. Potrzebowałam odskoczni, hobby, które pozwoliłoby mi choć na kilka chwil całkowicie się wyłączyć. Uwielbiałam haft szydełkowy, ale jest on techniką bardzo czasochłonna i czasem trzeba bardzo wielu godzin pracy, aby zobaczyć efekty. Potrzebowałam czegoś nowego, czegoś z efektem “WOW”. I jak to w życiu bywa przypadki prowadzą człowieka w całkiem nowe miejsce. Choć powiem Wam szczerze, że w przypadki nie wierzę 🙂

I tak całkiem przez “przypadek” nauczyłam się szydełkować. Za szydełkiem przyszła maszyna do szycia.  Pomalutku, w domowym zaciszu, zaczęły powstawać moje szydełkowe lalki, torby i inne rzeczy. Wraz z przyjaciółką założyłam pierwszego bloga. I z dnia na dzień coraz bardziej zakochiwałam się w szydełku i w nieskończoności możliwości jakie ono daje! oraz w maszynie do szycia. Uczucie, że sama mogę stworzyć coś dla siebie jest niesamowite.